transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| couro coures coura courem coureu couren | courava couraves courava couràvem couràveu couraven | courí courares courà couràrem couràreu couraren | couraré couraràs courarà courarem courareu couraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| couraria couraries couraria couraríem couraríeu courarien | couri couris couri courem coureu courin | courés couressis courés couréssim couréssiu couressin | coura couri courem coureu courin | ||
| Infinitiu | courar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | courant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar