pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| amolo amoles amola amolem amoleu amolen | amolava amolaves amolava amolàvem amolàveu amolaven | amolí amolares amolà amolàrem amolàreu amolaren | amolaré amolaràs amolarà amolarem amolareu amolaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| amolaria amolaries amolaria amolaríem amolaríeu amolarien | amoli amolis amoli amolem amoleu amolin | amolés amolessis amolés amoléssim amoléssiu amolessin | amola amoli amolem amoleu amolin | ||
| Infinitiu | amolar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | amolant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar