transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| acampano acampanes acampana acampanem acampaneu acampanen | acampanava acampanaves acampanava acampanàvem acampanàveu acampanaven | acampaní acampanares acampanà acampanàrem acampanàreu acampanaren | acampanaré acampanaràs acampanarà acampanarem acampanareu acampanaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| acampanaria acampanaries acampanaria acampanaríem acampanaríeu acampanarien | acampani acampanis acampani acampanem acampaneu acampanin | acampanés acampanessis acampanés acampanéssim acampanéssiu acampanessin | acampana acampani acampanem acampaneu acampanin | ||
| Infinitiu | acampanar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | acampanant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar