transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| absolutitzo absolutitzes absolutitza absolutitzem absolutitzeu absolutitzen | absolutitzava absolutitzaves absolutitzava absolutitzàvem absolutitzàveu absolutitzaven | absolutitzí absolutitzares absolutitzà absolutitzàrem absolutitzàreu absolutitzaren | absolutitzaré absolutitzaràs absolutitzarà absolutitzarem absolutitzareu absolutitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| absolutitzaria absolutitzaries absolutitzaria absolutitzaríem absolutitzaríeu absolutitzarien | absolutitzi absolutitzis absolutitzi absolutitzem absolutitzeu absolutitzin | absolutitzés absolutitzessis absolutitzés absolutitzéssim absolutitzéssiu absolutitzessin | absolutitza absolutitzi absolutitzem absolutitzeu absolutitzin | ||
| Infinitiu | absolutitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | absolutitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar