transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desamino desamines desamina desaminem desamineu desaminen | desaminava desaminaves desaminava desaminàvem desaminàveu desaminaven | desaminí desaminares desaminà desaminàrem desaminàreu desaminaren | desaminaré desaminaràs desaminarà desaminarem desaminareu desaminaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desaminaria desaminaries desaminaria desaminaríem desaminaríeu desaminarien | desamini desaminis desamini desaminem desamineu desaminin | desaminés desaminessis desaminés desaminéssim desaminéssiu desaminessin | desamina desamini desaminem desamineu desaminin | ||
| Infinitiu | desaminar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desaminant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana