transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| aclameo aclames aclame aclameim aclameiu aclameen | aclameia aclameies aclameia aclameíem aclameíeu aclameien | aclameí aclameires aclameí aclameírem aclameíreu aclameiren | aclameiré aclameiràs aclameirà aclameirem aclameireu aclameiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| aclameiria aclameiries aclameiria aclameiríem aclameiríeu aclameirien | aclamei aclameis aclamei aclameim aclameiu aclamein | aclameís aclameissis aclameís aclameissim aclameissiu aclameíssin | aclame aclamei aclameim aclameiu aclamein | ||
| Infinitiu | aclameir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | aclameint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: desconfir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana