pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| autocompadeixo autocompadeixes autocompadeix autocompadim autocompadiu autocompadeixen | autocompadia autocompadies autocompadia autocompadíem autocompadíeu autocompadien | autocompadí autocompadires autocompadí autocompadírem autocompadíreu autocompadiren | autocompadiré autocompadiràs autocompadirà autocompadirem autocompadireu autocompadiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| autocompadiria autocompadiries autocompadiria autocompadiríem autocompadiríeu autocompadirien | autocompadeixi autocompadeixis autocompadeixi autocompadim autocompadiu autocompadeixin | autocompadís autocompadissis autocompadís autocompadíssim autocompadíssiu autocompadissin | autocompadeix autocompadeixi autocompadim autocompadiu autocompadeixin | ||
| Infinitiu | autocompadir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | autocompadint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana