transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| alullo alulles alulla alullem alulleu alullen | alullava alullaves alullava alullàvem alullàveu alullaven | alullí alullares alullà alullàrem alullàreu alullaren | alullaré alullaràs alullarà alullarem alullareu alullaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| alullaria alullaries alullaria alullaríem alullaríeu alullarien | alulli alullis alulli alullem alulleu alullin | alullés alullessis alullés alulléssim alulléssiu alullessin | alulla alulli alullem alulleu alullin | ||
| Infinitiu | alullar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | alullant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana