transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| deslabialitzo deslabialitzes deslabialitza deslabialitzem deslabialitzeu deslabialitzen | deslabialitzava deslabialitzaves deslabialitzava deslabialitzàvem deslabialitzàveu deslabialitzaven | deslabialitzí deslabialitzares deslabialitzà deslabialitzàrem deslabialitzàreu deslabialitzaren | deslabialitzaré deslabialitzaràs deslabialitzarà deslabialitzarem deslabialitzareu deslabialitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| deslabialitzaria deslabialitzaries deslabialitzaria deslabialitzaríem deslabialitzaríeu deslabialitzarien | deslabialitzi deslabialitzis deslabialitzi deslabialitzem deslabialitzeu deslabialitzin | deslabialitzés deslabialitzessis deslabialitzés deslabialitzéssim deslabialitzéssiu deslabialitzessin | deslabialitza deslabialitzi deslabialitzem deslabialitzeu deslabialitzin | ||
| Infinitiu | deslabialitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | deslabialitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : deslabialització
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana