pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enreulo enreules enreula enreulem enreuleu enreulen | enreulava enreulaves enreulava enreulàvem enreulàveu enreulaven | enreulí enreulares enreulà enreulàrem enreulàreu enreularen | enreularé enreularàs enreularà enreularem enreulareu enreularan | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enreularia enreularies enreularia enreularíem enreularíeu enreularien | enreuli enreulis enreuli enreulem enreuleu enreulin | enreulés enreulessis enreulés enreuléssim enreuléssiu enreulessin | enreula enreuli enreulem enreuleu enreulin | ||
| Infinitiu | enreular | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enreulant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana