pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| morfo morfs morf morfim morfiu morfen | morfia morfies morfia morfíem morfíeu morfien | morfí morfires morfí morfírem morfíreu morfiren | morfiré morfiràs morfirà morfirem morfireu morfiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| morfiria morfiries morfiria morfiríem morfiríeu morfirien | morfi morfis morfi morfim morfiu morfin | morfís morfissis morfís morfissim morfissiu morfíssin | morf morfi morfim morfiu morfin | ||
| Infinitiu | morfir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | morfint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: desconfir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana