transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| fosso fosses fossa fossem fosseu fossen | fossava fossaves fossava fossàvem fossàveu fossaven | fossí fossares fossà fossàrem fossàreu fossaren | fossaré fossaràs fossarà fossarem fossareu fossaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| fossaria fossaries fossaria fossaríem fossaríeu fossarien | fossi fossis fossi fossem fosseu fossin | fossés fossessis fossés fosséssim fosséssiu fossessin | fossa fossi fossem fosseu fossin | ||
| Infinitiu | fossar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | fossant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana