pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esbellusso esbellusses esbellussa esbellussem esbellusseu esbellussen | esbellussava esbellussaves esbellussava esbellussàvem esbellussàveu esbellussaven | esbellussí esbellussares esbellussà esbellussàrem esbellussàreu esbellussaren | esbellussaré esbellussaràs esbellussarà esbellussarem esbellussareu esbellussaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esbellussaria esbellussaries esbellussaria esbellussaríem esbellussaríeu esbellussarien | esbellussi esbellussis esbellussi esbellussem esbellusseu esbellussin | esbellussés esbellussessis esbellussés esbellusséssim esbellusséssiu esbellussessin | esbellussa esbellussi esbellussem esbellusseu esbellussin | ||
| Infinitiu | esbellussar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esbellussant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana