transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| motluro motlures motlura motlurem motlureu motluren | motlurava motluraves motlurava motluràvem motluràveu motluraven | motlurí motlurares motlurà motluràrem motluràreu motluraren | motluraré motluraràs motlurarà motlurarem motlurareu motluraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| motluraria motluraries motluraria motluraríem motluraríeu motlurarien | motluri motluris motluri motlurem motlureu motlurin | motlurés motluressis motlurés motluréssim motluréssiu motluressin | motlura motluri motlurem motlureu motlurin | ||
| Infinitiu | motlurar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | motlurant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana