pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esventrello esventrelles esventrella esventrellem esventrelleu esventrellen | esventrellava esventrellaves esventrellava esventrellàvem esventrellàveu esventrellaven | esventrellí esventrellares esventrellà esventrellàrem esventrellàreu esventrellaren | esventrellaré esventrellaràs esventrellarà esventrellarem esventrellareu esventrellaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esventrellaria esventrellaries esventrellaria esventrellaríem esventrellaríeu esventrellarien | esventrelli esventrellis esventrelli esventrellem esventrelleu esventrellin | esventrellés esventrellessis esventrellés esventrelléssim esventrelléssiu esventrellessin | esventrella esventrelli esventrellem esventrelleu esventrellin | ||
| Infinitiu | esventrellar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esventrellant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana