intransitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| colltorço colltorces colltorç colltorcem colltorceu colltorcen | colltorcia colltorcies colltorcia colltorcíem colltorcíeu colltorcien | colltorcí colltorceres colltorcé colltorcérem colltorcéreu colltorceren | colltorceré colltorceràs colltorcerà colltorcerem colltorcereu colltorceran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| colltorceria colltorceries colltorceria colltorceríem colltorceríeu colltorcerien | colltorci colltorcis colltorci colltorcem colltorceu colltorcin | colltorcés colltorcessis colltorcés colltorcéssim colltorcéssiu colltorcessin | colltorç colltorci colltorcem colltorceu colltorcin | ||
| Infinitiu | colltòrcer | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | colltorcent | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: vèncer
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana