transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desnicotinitzo desnicotinitzes desnicotinitza desnicotinitzem desnicotinitzeu desnicotinitzen | desnicotinitzava desnicotinitzaves desnicotinitzava desnicotinitzàvem desnicotinitzàveu desnicotinitzaven | desnicotinitzí desnicotinitzares desnicotinitzà desnicotinitzàrem desnicotinitzàreu desnicotinitzaren | desnicotinitzaré desnicotinitzaràs desnicotinitzarà desnicotinitzarem desnicotinitzareu desnicotinitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desnicotinitzaria desnicotinitzaries desnicotinitzaria desnicotinitzaríem desnicotinitzaríeu desnicotinitzarien | desnicotinitzi desnicotinitzis desnicotinitzi desnicotinitzem desnicotinitzeu desnicotinitzin | desnicotinitzés desnicotinitzessis desnicotinitzés desnicotinitzéssim desnicotinitzéssiu desnicotinitzessin | desnicotinitza desnicotinitzi desnicotinitzem desnicotinitzeu desnicotinitzin | ||
| Infinitiu | desnicotinitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desnicotinitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana