transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| retractilo retractiles retractila retractilem retractileu retractilen | retractilava retractilaves retractilava retractilàvem retractilàveu retractilaven | retractilí retractilares retractilà retractilàrem retractilàreu retractilaren | retractilaré retractilaràs retractilarà retractilarem retractilareu retractilaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| retractilaria retractilaries retractilaria retractilaríem retractilaríeu retractilarien | retractili retractilis retractili retractilem retractileu retractilin | retractilés retractilessis retractilés retractiléssim retractiléssiu retractilessin | retractila retractili retractilem retractileu retractilin | ||
| Infinitiu | retractilar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | retractilant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana