transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| frivolitzo frivolitzes frivolitza frivolitzem frivolitzeu frivolitzen | frivolitzava frivolitzaves frivolitzava frivolitzàvem frivolitzàveu frivolitzaven | frivolitzí frivolitzares frivolitzà frivolitzàrem frivolitzàreu frivolitzaren | frivolitzaré frivolitzaràs frivolitzarà frivolitzarem frivolitzareu frivolitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| frivolitzaria frivolitzaries frivolitzaria frivolitzaríem frivolitzaríeu frivolitzarien | frivolitzi frivolitzis frivolitzi frivolitzem frivolitzeu frivolitzin | frivolitzés frivolitzessis frivolitzés frivolitzéssim frivolitzéssiu frivolitzessin | frivolitza frivolitzi frivolitzem frivolitzeu frivolitzin | ||
| Infinitiu | frivolitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | frivolitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana