pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| apergamino apergamines apergamina apergaminem apergamineu apergaminen | apergaminava apergaminaves apergaminava apergaminàvem apergaminàveu apergaminaven | apergaminí apergaminares apergaminà apergaminàrem apergaminàreu apergaminaren | apergaminaré apergaminaràs apergaminarà apergaminarem apergaminareu apergaminaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| apergaminaria apergaminaries apergaminaria apergaminaríem apergaminaríeu apergaminarien | apergamini apergaminis apergamini apergaminem apergamineu apergaminin | apergaminés apergaminessis apergaminés apergaminéssim apergaminéssiu apergaminessin | apergamina apergamini apergaminem apergamineu apergaminin | ||
| Infinitiu | apergaminar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | apergaminant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana