transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| manumeto manumets manumet manumetem manumeteu manumeten | manumetia manumeties manumetia manumetíem manumetíeu manumetien | manumetí manumeteres manumeté manumetérem manumetéreu manumeteren | manumetré manumetràs manumetrà manumetrem manumetreu manumetran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| manumetria manumetries manumetria manumetríem manumetríeu manumetrien | manumeti manumetis manumeti manumetem manumeteu manumetin | manumetés manumetessis manumetés manumetéssim manumetéssiu manumetessin | manumet manumeti manumetem manumeteu manumetin | ||
| Infinitiu | manumetre | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | manumetent | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: admetre
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana