transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| implemento implementes implementa implementem implementeu implementen | implementava implementaves implementava implementàvem implementàveu implementaven | implementí implementares implementà implementàrem implementàreu implementaren | implementaré implementaràs implementarà implementarem implementareu implementaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| implementaria implementaries implementaria implementaríem implementaríeu implementarien | implementi implementis implementi implementem implementeu implementin | implementés implementessis implementés implementéssim implementéssiu implementessin | implementa implementi implementem implementeu implementin | ||
| Infinitiu | implementar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | implementant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : implementació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana