transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| torisco torisques torisca torisquem torisqueu torisquen | toriscava toriscaves toriscava toriscàvem toriscàveu toriscaven | torisquí toriscares toriscà toriscàrem toriscàreu toriscaren | toriscaré toriscaràs toriscarà toriscarem toriscareu toriscaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| toriscaria toriscaries toriscaria toriscaríem toriscaríeu toriscarien | torisqui torisquis torisqui torisquem torisqueu torisquin | torisqués torisquessis torisqués torisquéssim torisquéssiu torisquessin | torisca torisqui torisquem torisqueu torisquin | ||
| Infinitiu | toriscar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | toriscant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: abarrocar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana