transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| vacuno vacunes vacuna vacunem vacuneu vacunen | vacunava vacunaves vacunava vacunàvem vacunàveu vacunaven | vacuní vacunares vacunà vacunàrem vacunàreu vacunaren | vacunaré vacunaràs vacunarà vacunarem vacunareu vacunaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| vacunaria vacunaries vacunaria vacunaríem vacunaríeu vacunarien | vacuni vacunis vacuni vacunem vacuneu vacunin | vacunés vacunessis vacunés vacunéssim vacunéssiu vacunessin | vacuna vacuni vacunem vacuneu vacunin | ||
| Infinitiu | vacunar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | vacunant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : vacunació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana