transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| usucapeixo usucapeixes usucapeix usucapim usucapiu usucapeixen | usucapia usucapies usucapia usucapíem usucapíeu usucapien | usucapí usucapires usucapí usucapírem usucapíreu usucapiren | usucapiré usucapiràs usucapirà usucapirem usucapireu usucapiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| usucapiria usucapiries usucapiria usucapiríem usucapiríeu usucapirien | usucapeixi usucapeixis usucapeixi usucapim usucapiu usucapeixin | usucapís usucapissis usucapís usucapíssim usucapíssiu usucapissin | usucapeix usucapeixi usucapim usucapiu usucapeixin | ||
| Infinitiu | usucapir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | usucapint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
forma nominal : usucapió
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana