transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| tuberculitzo tuberculitzes tuberculitza tuberculitzem tuberculitzeu tuberculitzen | tuberculitzava tuberculitzaves tuberculitzava tuberculitzàvem tuberculitzàveu tuberculitzaven | tuberculitzí tuberculitzares tuberculitzà tuberculitzàrem tuberculitzàreu tuberculitzaren | tuberculitzaré tuberculitzaràs tuberculitzarà tuberculitzarem tuberculitzareu tuberculitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| tuberculitzaria tuberculitzaries tuberculitzaria tuberculitzaríem tuberculitzaríeu tuberculitzarien | tuberculitzi tuberculitzis tuberculitzi tuberculitzem tuberculitzeu tuberculitzin | tuberculitzés tuberculitzessis tuberculitzés tuberculitzéssim tuberculitzéssiu tuberculitzessin | tuberculitza tuberculitzi tuberculitzem tuberculitzeu tuberculitzin | ||
| Infinitiu | tuberculitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | tuberculitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana