intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| transmigro transmigres transmigra transmigrem transmigreu transmigren | transmigrava transmigraves transmigrava transmigràvem transmigràveu transmigraven | transmigrí transmigrares transmigrà transmigràrem transmigràreu transmigraren | transmigraré transmigraràs transmigrarà transmigrarem transmigrareu transmigraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| transmigraria transmigraries transmigraria transmigraríem transmigraríeu transmigrarien | transmigri transmigris transmigri transmigrem transmigreu transmigrin | transmigrés transmigressis transmigrés transmigréssim transmigréssiu transmigressin | transmigra transmigri transmigrem transmigreu transmigrin | ||
| Infinitiu | transmigrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | transmigrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : transmigració
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana