transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| trairo traires traira trairem traireu trairen | trairava trairaves trairava trairàvem trairàveu trairaven | trairí trairares trairà trairàrem trairàreu trairaren | trairaré trairaràs trairarà trairarem trairareu trairaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| trairaria trairaries trairaria trairaríem trairaríeu trairarien | trairi trairis trairi trairem traireu trairin | trairés trairessis trairés trairéssim trairéssiu trairessin | traira trairi trairem traireu trairin | ||
| Infinitiu | trairar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | trairant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana