intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| titubejo titubeges titubeja titubegem titubegeu titubegen | titubejava titubejaves titubejava titubejàvem titubejàveu titubejaven | titubegí titubejares titubejà titubejàrem titubejàreu titubejaren | titubejaré titubejaràs titubejarà titubejarem titubejareu titubejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| titubejaria titubejaries titubejaria titubejaríem titubejaríeu titubejarien | titubegi titubegis titubegi titubegem titubegeu titubegin | titubegés titubegessis titubegés titubegéssim titubegéssiu titubegessin | titubeja titubegi titubegem titubegeu titubegin | ||
| Infinitiu | titubejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | titubejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
forma nominal : titubeig
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana