pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| tinyo tinyes tinya tinyem tinyeu tinyen | tinyava tinyaves tinyava tinyàvem tinyàveu tinyaven | tinyí tinyares tinyà tinyàrem tinyàreu tinyaren | tinyaré tinyaràs tinyarà tinyarem tinyareu tinyaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| tinyaria tinyaries tinyaria tinyaríem tinyaríeu tinyarien | tinyi tinyis tinyi tinyem tinyeu tinyin | tinyés tinyessis tinyés tinyéssim tinyéssiu tinyessin | tinya tinyi tinyem tinyeu tinyin | ||
| Infinitiu | tinyar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | tinyant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana