intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| terrenyo terrenyes terrenya terrenyem terrenyeu terrenyen | terrenyava terrenyaves terrenyava terrenyàvem terrenyàveu terrenyaven | terrenyí terrenyares terrenyà terrenyàrem terrenyàreu terrenyaren | terrenyaré terrenyaràs terrenyarà terrenyarem terrenyareu terrenyaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| terrenyaria terrenyaries terrenyaria terrenyaríem terrenyaríeu terrenyarien | terrenyi terrenyis terrenyi terrenyem terrenyeu terrenyin | terrenyés terrenyessis terrenyés terrenyéssim terrenyéssiu terrenyessin | terrenya terrenyi terrenyem terrenyeu terrenyin | ||
| Infinitiu | terrenyar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | terrenyant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana