intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| termenejo termeneges termeneja termenegem termenegeu termenegen | termenejava termenejaves termenejava termenejàvem termenejàveu termenejaven | termenegí termenejares termenejà termenejàrem termenejàreu termenejaren | termenejaré termenejaràs termenejarà termenejarem termenejareu termenejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| termenejaria termenejaries termenejaria termenejaríem termenejaríeu termenejarien | termenegi termenegis termenegi termenegem termenegeu termenegin | termenegés termenegessis termenegés termenegéssim termenegéssiu termenegessin | termeneja termenegi termenegem termenegeu termenegin | ||
| Infinitiu | termenejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | termenejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana