intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| terbolino terbolines terbolina terbolinem terbolineu terbolinen | terbolinava terbolinaves terbolinava terbolinàvem terbolinàveu terbolinaven | terboliní terbolinares terbolinà terbolinàrem terbolinàreu terbolinaren | terbolinaré terbolinaràs terbolinarà terbolinarem terbolinareu terbolinaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| terbolinaria terbolinaries terbolinaria terbolinaríem terbolinaríeu terbolinarien | terbolini terbolinis terbolini terbolinem terbolineu terbolinin | terbolinés terbolinessis terbolinés terbolinéssim terbolinéssiu terbolinessin | terbolina terbolini terbolinem terbolineu terbolinin | ||
| Infinitiu | terbolinar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | terbolinant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana