transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| tascono tascones tascona tasconem tasconeu tasconen | tasconava tasconaves tasconava tasconàvem tasconàveu tasconaven | tasconí tasconares tasconà tasconàrem tasconàreu tasconaren | tasconaré tasconaràs tasconarà tasconarem tasconareu tasconaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| tasconaria tasconaries tasconaria tasconaríem tasconaríeu tasconarien | tasconi tasconis tasconi tasconem tasconeu tasconin | tasconés tasconessis tasconés tasconéssim tasconéssiu tasconessin | tascona tasconi tasconem tasconeu tasconin | ||
| Infinitiu | tasconar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | tasconant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana