intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| tamborinejo tamborineges tamborineja tamborinegem tamborinegeu tamborinegen | tamborinejava tamborinejaves tamborinejava tamborinejàvem tamborinejàveu tamborinejaven | tamborinegí tamborinejares tamborinejà tamborinejàrem tamborinejàreu tamborinejaren | tamborinejaré tamborinejaràs tamborinejarà tamborinejarem tamborinejareu tamborinejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| tamborinejaria tamborinejaries tamborinejaria tamborinejaríem tamborinejaríeu tamborinejarien | tamborinegi tamborinegis tamborinegi tamborinegem tamborinegeu tamborinegin | tamborinegés tamborinegessis tamborinegés tamborinegéssim tamborinegéssiu tamborinegessin | tamborineja tamborinegi tamborinegem tamborinegeu tamborinegin | ||
| Infinitiu | tamborinejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | tamborinejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana