intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| tamborino tamborines tamborina tamborinem tamborineu tamborinen | tamborinava tamborinaves tamborinava tamborinàvem tamborinàveu tamborinaven | tamboriní tamborinares tamborinà tamborinàrem tamborinàreu tamborinaren | tamborinaré tamborinaràs tamborinarà tamborinarem tamborinareu tamborinaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| tamborinaria tamborinaries tamborinaria tamborinaríem tamborinaríeu tamborinarien | tamborini tamborinis tamborini tamborinem tamborineu tamborinin | tamborinés tamborinessis tamborinés tamborinéssim tamborinéssiu tamborinessin | tamborina tamborini tamborinem tamborineu tamborinin | ||
| Infinitiu | tamborinar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | tamborinant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana