intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| talentejo talenteges talenteja talentegem talentegeu talentegen | talentejava talentejaves talentejava talentejàvem talentejàveu talentejaven | talentegí talentejares talentejà talentejàrem talentejàreu talentejaren | talentejaré talentejaràs talentejarà talentejarem talentejareu talentejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| talentejaria talentejaries talentejaria talentejaríem talentejaríeu talentejarien | talentegi talentegis talentegi talentegem talentegeu talentegin | talentegés talentegessis talentegés talentegéssim talentegéssiu talentegessin | talenteja talentegi talentegem talentegeu talentegin | ||
| Infinitiu | talentejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | talentejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana