intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| tabolejo taboleges taboleja tabolegem tabolegeu tabolegen | tabolejava tabolejaves tabolejava tabolejàvem tabolejàveu tabolejaven | tabolegí tabolejares tabolejà tabolejàrem tabolejàreu tabolejaren | tabolejaré tabolejaràs tabolejarà tabolejarem tabolejareu tabolejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| tabolejaria tabolejaries tabolejaria tabolejaríem tabolejaríeu tabolejarien | tabolegi tabolegis tabolegi tabolegem tabolegeu tabolegin | tabolegés tabolegessis tabolegés tabolegéssim tabolegéssiu tabolegessin | taboleja tabolegi tabolegem tabolegeu tabolegin | ||
| Infinitiu | tabolejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | tabolejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana