transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| satiritzo satiritzes satiritza satiritzem satiritzeu satiritzen | satiritzava satiritzaves satiritzava satiritzàvem satiritzàveu satiritzaven | satiritzí satiritzares satiritzà satiritzàrem satiritzàreu satiritzaren | satiritzaré satiritzaràs satiritzarà satiritzarem satiritzareu satiritzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| satiritzaria satiritzaries satiritzaria satiritzaríem satiritzaríeu satiritzarien | satiritzi satiritzis satiritzi satiritzem satiritzeu satiritzin | satiritzés satiritzessis satiritzés satiritzéssim satiritzéssiu satiritzessin | satiritza satiritzi satiritzem satiritzeu satiritzin | ||
| Infinitiu | satiritzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | satiritzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana