pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| sangglaço sangglaces sangglaça sangglacem sangglaceu sangglacen | sangglaçava sangglaçaves sangglaçava sangglaçàvem sangglaçàveu sangglaçaven | sangglací sangglaçares sangglaçà sangglaçàrem sangglaçàreu sangglaçaren | sangglaçaré sangglaçaràs sangglaçarà sangglaçarem sangglaçareu sangglaçaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| sangglaçaria sangglaçaries sangglaçaria sangglaçaríem sangglaçaríeu sangglaçarien | sangglaci sangglacis sangglaci sangglacem sangglaceu sangglacin | sangglacés sangglacessis sangglacés sangglacéssim sangglacéssiu sangglacessin | sangglaça sangglaci sangglacem sangglaceu sangglacin | ||
| Infinitiu | sangglaçar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | sangglaçant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: boçar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana