transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| salifico salifiques salifica salifiquem salifiqueu salifiquen | salificava salificaves salificava salificàvem salificàveu salificaven | salifiquí salificares salificà salificàrem salificàreu salificaren | salificaré salificaràs salificarà salificarem salificareu salificaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| salificaria salificaries salificaria salificaríem salificaríeu salificarien | salifiqui salifiquis salifiqui salifiquem salifiqueu salifiquin | salifiqués salifiquessis salifiqués salifiquéssim salifiquéssiu salifiquessin | salifica salifiqui salifiquem salifiqueu salifiquin | ||
| Infinitiu | salificar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | salificant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: abarrocar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana