transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| salicilo saliciles salicila salicilem salicileu salicilen | salicilava salicilaves salicilava salicilàvem salicilàveu salicilaven | salicilí salicilares salicilà salicilàrem salicilàreu salicilaren | salicilaré salicilaràs salicilarà salicilarem salicilareu salicilaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| salicilaria salicilaries salicilaria salicilaríem salicilaríeu salicilarien | salicili salicilis salicili salicilem salicileu salicilin | salicilés salicilessis salicilés saliciléssim saliciléssiu salicilessin | salicila salicili salicilem salicileu salicilin | ||
| Infinitiu | salicilar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | salicilant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana