transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| sacio sacies sacia saciem sacieu sacien | saciava saciaves saciava saciàvem saciàveu saciaven | sacií saciares sacià saciàrem saciàreu saciaren | saciaré saciaràs saciarà saciarem saciareu saciaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| saciaria saciaries saciaria saciaríem saciaríeu saciarien | saciï saciïs saciï saciem sacieu saciïn | saciés saciessis saciés saciéssim saciéssiu saciessin | sacia saciï saciem sacieu saciïn | ||
| Infinitiu | saciar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | saciant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana