transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| finto fintes finta fintem finteu finten | fintava fintaves fintava fintàvem fintàveu fintaven | fintí fintares fintà fintàrem fintàreu fintaren | fintaré fintaràs fintarà fintarem fintareu fintaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| fintaria fintaries fintaria fintaríem fintaríeu fintarien | finti fintis finti fintem finteu fintin | fintés fintessis fintés fintéssim fintéssiu fintessin | finta finti fintem finteu fintin | ||
| Infinitiu | fintar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | fintant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana