intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| ovulo ovules ovula ovulem ovuleu ovulen | ovulava ovulaves ovulava ovulàvem ovulàveu ovulaven | ovulí ovulares ovulà ovulàrem ovulàreu ovularen | ovularé ovularàs ovularà ovularem ovulareu ovularan | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| ovularia ovularies ovularia ovularíem ovularíeu ovularien | ovuli ovulis ovuli ovulem ovuleu ovulin | ovulés ovulessis ovulés ovuléssim ovuléssiu ovulessin | ovula ovuli ovulem ovuleu ovulin | ||
| Infinitiu | ovular | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | ovulant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana