transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| rotllo rotlles rotlla rotllem rotlleu rotllen | rotllava rotllaves rotllava rotllàvem rotllàveu rotllaven | rotllí rotllares rotllà rotllàrem rotllàreu rotllaren | rotllaré rotllaràs rotllarà rotllarem rotllareu rotllaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| rotllaria rotllaries rotllaria rotllaríem rotllaríeu rotllarien | rotlli rotllis rotlli rotllem rotlleu rotllin | rotllés rotllessis rotllés rotlléssim rotlléssiu rotllessin | rotlla rotlli rotllem rotlleu rotllin | ||
| Infinitiu | rotllar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | rotllant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana