pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| posseeixo posseeixes posseeix posseïm posseïu posseeixen | posseïa posseïes posseïa posseíem posseíeu posseïen | posseí posseïres posseí posseírem posseíreu posseïren | posseiré posseiràs posseirà posseirem posseireu posseiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| posseiria posseiries posseiria posseiríem posseiríeu posseirien | posseeixi posseeixis posseeixi posseïm posseïu posseeixin | posseís posseïssis posseís posseíssim posseíssiu posseïssin | posseeix posseeixi posseïm posseïu posseeixin | ||
| Infinitiu | posseir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | posseint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: esvair
forma nominal : possessió
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana