transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| riquero riqueres riquera riquerem riquereu riqueren | riquerava riqueraves riquerava riqueràvem riqueràveu riqueraven | riquerí riquerares riquerà riqueràrem riqueràreu riqueraren | riqueraré riqueraràs riquerarà riquerarem riquerareu riqueraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| riqueraria riqueraries riqueraria riqueraríem riqueraríeu riquerarien | riqueri riqueris riqueri riquerem riquereu riquerin | riquerés riqueressis riquerés riqueréssim riqueréssiu riqueressin | riquera riqueri riquerem riquereu riquerin | ||
| Infinitiu | riquerar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | riquerant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana