intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| retrogrado retrogrades retrograda retrogradem retrogradeu retrograden | retrogradava retrogradaves retrogradava retrogradàvem retrogradàveu retrogradaven | retrogradí retrogradares retrogradà retrogradàrem retrogradàreu retrogradaren | retrogradaré retrogradaràs retrogradarà retrogradarem retrogradareu retrogradaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| retrogradaria retrogradaries retrogradaria retrogradaríem retrogradaríeu retrogradarien | retrogradi retrogradis retrogradi retrogradem retrogradeu retrogradin | retrogradés retrogradessis retrogradés retrogradéssim retrogradéssiu retrogradessin | retrograda retrogradi retrogradem retrogradeu retrogradin | ||
| Infinitiu | retrogradar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | retrogradant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : retrogradació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana