transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| restoblo restobles restobla restoblem restobleu restoblen | restoblava restoblaves restoblava restoblàvem restoblàveu restoblaven | restoblí restoblares restoblà restoblàrem restoblàreu restoblaren | restoblaré restoblaràs restoblarà restoblarem restoblareu restoblaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| restoblaria restoblaries restoblaria restoblaríem restoblaríeu restoblarien | restobli restoblis restobli restoblem restobleu restoblin | restoblés restoblessis restoblés restobléssim restobléssiu restoblessin | restobla restobli restoblem restobleu restoblin | ||
| Infinitiu | restoblar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | restoblant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana